Dantų protezavimas

Išimami dantų protezai

Plokštelė

Jei trūksta daug dantų, ir nėra galimybės  uždėti tiltelį, tokiu atveju, vienas iš pasirinkimų yra išimami dantų protezai. Mūsų klinikoje protezuojama šiais išimamais protezais:

  •     Pilnomis ir dalinėmis dantų plokštelėmis.
  •     Lanko atraminiais protezais (lietomis apkabėlėmis arba įvairių rūšių užraktais).

Pats paprasčiausias ir pigiausias  išimamas dantų protezas yra dantų plokštelė. Dantų plokštelės gaminamos iš plastmasės. Jei burnoje yra dantų, protezas fiksuojasi prie jų apkabėlėmis. Jei plokštelė pilna ir burnoje dantų nėra,  plokštelė laikosi, prisisiurbdama prie gleivinės. Tačiau dažnai tokių protezų laikomumas ir fiksacija būna bloga. Pacientai skundžiasi, jog protezai nesilaiko, sunku kalbėti, kramtyti.  Atliekant dantų implantaciją, galima pagerinti išimamų protezų laikomumą arba visiškai atsisakyti išimamų protezų.

          

                                                                                               Dalinė apatinio žandikaulio plokštelė

                                                                                                 Dalinė apatinio žandikaulio plokštelė

Lanko atraminis protezas

Dalinės dantų plokštelės ir lanko atraminiai protezai  burnoje laikosi dėka įvairių apkabėlių, kurios išdėstomos ant išlikusių atraminių dantų. Paprastų plokštelių apkabėlės yra daromos iš vielos, lanko atraminių protezų išliejamos iš metalo.Tačiau apkabėlės turi estetinių trūkumų, t.y. matosi šypsantis. Be to, jos laikui bėgant atsilaisvina, ir protezo laikomumas burnoje pablogėja. Kad pagerinti išimamo protezo fiksaciją, gali būti naudojami specialūs užraktai. Užraktai šiuo atveju pakeičia apkabėles, jie nesimato, galima drąsiau  šypsotis, kalbėti, valgyti. Šie protezai yra  estetiškesni ir  patogesni nei paprastos plokštelės. Tačiau išimami protezai su užraktais kainuoja žymiai brangiau, taip pat šitas protezas reikalauja tam tikros periodinės priežiūros.

      

                                                                                  Lanko atraminis protezas (biugelis)                                                                               

                                                                                                 Lanko atraminis protezas (biugelis)

Siųsti užklausą
Užsisakykite Naujienlaiškį
Prenumeruoti