Odontologijos paslaugos

Dantų implantacija

Dantų implantacija

Dantų implantai - tai vienas didžiausių šiuolaikinės odontologijos laimėjimų. Dantų implantai išsaugo turimus paciento dantis, atkuria trūkstamus, sustabdo žandikaulio nykimą, sugrąžina normalias kramtymo, sąkandžio funkcijas, pasitikėjimą savimi ir nuostabią šypseną. Danties implantas yra titaninis sraigtas, kuris įsodinamas į žandikaulio kaulą vietoje trūkstamo danties. Taip sukuriama atrama danties atstatymui vainikėliu. Yra daug būdų atstatyti danties vainiką, tačiau tik implantavimas gali pilnai atstatyti dantį - tiek šaknį, tiek vainiką (pateikiamas klinikinis atvejis). Prigijus implantui kaule, protezuojama - padaromas danties vainikėlis, tiltas arba fiksuojamas protezas (implantavimo etapai). Implantas sukamas vietinėje nejautroje, operacija trunka apie 1 valandą. Implantas prigyja po 3 - 6 mėnesių. 

Siųsti užklausąKainos

Dažniausiai užduodami klausimai

Kodėl reikia pakeisti prarastą dantį ar dantis?

Dantų nebuvimas sukelia šias pasekmes:
1. Žandikaulio kaulo nykimas/ tirpimas;
2. Galimos komplikacijos, kurios gali atsiliepti sveikiems dantims;
3. Pablogėja kramtymo funkcija;
4. Virškinimo problemos;
5. Estetiniai pažeidimai ir pakitusi veido mimika;
6. Kalbos defektai (tarimas).
Dantų implantai padeda išspręsti šias komplikacijas, suteikdami estetinį ir funkcinį sprendimą.

Kodėl mes netenkame dantų?

Priežastys:
1. Pradeda vystytis dantų ėduonis;
2. Nelaimingas atsitikimas (nulūžta nuo smūgio);
3. Dantį supančių audinių uždegimas (periodontitas);
4. Neišsivystęs dantis (agenezė);
5. Sisteminės ligos;
6. Vaistai, gydymas.

Kada rekomenduojama implantuoti?

Reikalinga tada, kai:
1. Reikia pakeisti vieną dantį;
2. Reikia pakeisti kelis dantis;
3. Reikia pakeisti viso žandikaulio prarastus dantis.
Implantai suformuoja atramą nuolatiniam arba nuimamam protezui.

Kokie yra skirtumai tarp implantų ir tiltinio protezo?

Idealiausias dantų protezavimo rezultatas prarastų dantų visų funkcijų atkūrimui – implantai.
Priešingai nei tiltinis protezas, implantas saugo natūralius dantų audinus ir šalia esančius dantis.
Tiltinis protezas nepakeičia danties funkcijos ir neapsaugo žandikaulio kaulo nuo nykimo.
Kita vertus, implanto įsriegimas į kaulą turi mechaninį poveikį kaulo audiniui, kuris palengvina naujo kaulo formavimą.

Kokios yra naudojamos medžiagos?

Dantų implantai pagaminti iš titano. Chirurgijoje naudojamas titanas, nes jis labiausiai suderintas su žmogaus biologija, kas užtikrina lengvą implanto prigijimą.

Kokiomis aplinkybėmis negalima dėti implantų?

Dantų implantavimas vadinamas pažangiausiu dantų atkūrimo būdų, tačiau yra tam tikrų rizikos veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti:

Bendros kontraindikacijos:
Pacientas per daug jaunas (būtina sąlyga dantų implantavimui – galutinai susiformavęs žandikaulis, tad jaunesniems nei 16-17 metų asmenims siūloma rinktis kitus dantų atkūrimo būdus, nes dantų implantavimą atlikti dar per anksti);
Prasta bendra sveikatos būklė;
Sunkus gijimas;
Nėštumas;
Griežimas dantimis naktį;
Rūkimas, piknaudžiavimas narkotinėmis medžiagomis, sunkus alkoholizmas;
Sunkios ligos (vėžys, AIDS ir kt.)
Kitos ligos (širdies bei kraujagyslių ligos bei blogai kontroliuojamas cukrinis diabetas, depresija ir kt.)

Vietinės kontraindikacijos:
Bloga kaulų ir dantenų būklė;
Nepakankama burnos ir dantų higiena;
Nepakankamas kaulo tūris (gali būti rekomenduojamas kaulo priauginimas);
Prasta kaulų kokybė (nepakankamas kaulų tankis). Anatominių kliūčių (sinusų ar dantų nervų) buvimas.

Išsamus gydytojo odontologo ištyrimas leidžia įvertinti visus šiuos rizikos veiksnius. Implantacija nebus atlikta, jeigu bus aptikta rizikos veiksnių.

Kiek laiko trunka implantacija?

Paprastai implantacijos procedūra gali trukti apie 1 valandą, tačiau jei situacija sudėtinga ir reikalingos papildomos gydymo procedūros, danties implantacija užtrunka ir ilgiau. Visos procedūros laikas gali priklausyti ir nuo implantuojamų dantų skaičiaus.

Ar implantacija yra skausminga?

Ne, procedūra dažniausiai nėra skausminga, nes paprastai atliekama taikant vietinę nejautrą, lygiai taip pat kaip ir plombuojant.

Ar gali organizmas atmesti implantą?

Atmetimas dėl titano alergijos yra įmanomas, bet tai pasitaiko neįtikėtinai retai apie 1 - 2 proc. visų implantacijų. Retai tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kad implantas „nepriima“ kaulo ir „nesuauga“ su juo. Tokiu atveju burnos chirurgas tiesiog pakeis pastarąjį kitu, kuris sėkmingai prigis.

Kiek laiko tarnaus dantų implantai?

Prigijusio dantų implanto ilgaamžiškumas priklauso ne tik nuo specialisto, kuris atliko implantaciją, kompetencijos, bet ir nuo paties paciento. Sėkmingai implantavus ir implantui sugijus su kaulu jis tarnauja visam laikui. Žinoma, reikalinga tinkamai rūpintis burnos higiena ir reguliariai lankytis pas odontologą.

Kaip jausiuosi po danties implantacijos?

Po danties implantacijos galite jausti trumpalaikį diskomfortą, galimas aplinkinių audinių paburkimas, patinimas, aptirpimas, hematomos (kraujosrūvos) susidarymas veido odoje, kurios išnyksta per keletą dienų.
Po operacijos galite jausti nežymų skausmą. Jo malšinimui paskiriami priešuždegiminiai vaistai vartojimui namuose, jei pradėtų skaudėti.
Vietos patinimas po danties implantacijos būna nežymus, išskyrus tuos atvejus, kai atliekama kaulo augmentacija ar implantuojama daugiau implantų. Jos išnyksta per keletą dienų. Maksimalus patinimas būna 2 – 3 parą po operacijos, paskui atslūgsta. Norint sumažinti patinimą bei mėlynių atsiradimą, rekomenduojama dėti šaltą kompresą. Jis dedamas prie skruosto, operuotoje vietoje. Skruostą šaldykite 15 min., po to – 15 min. pertrauka. Šitą šalčio procedūrą taikykite pirmąsias 24 val.
3 – 4 dienas po operacijos venkite fizinio krūvio, pirčių, baseinų, didelių stresų, nevartokite kraują skystinančių vaistų. Paprastai operacijos metu ir po jos kraujuoja labai nedaug, tačiau operacijos dieną galimas negausus kraujavimas (neišsigąskite).

Ar rūkymas yra kliūtis dantų implantams?

Rūkymas yra santykinė kontraindikacija. Labai rekomenduojama nustoti rūkyti, siekiant užtikrinti gydymo sėkmę. Griežtai draudžiama rūkyti operacijos dieną ir mažiausiai 2 – 3 savaites po jos.
Rūkymas lėtina kraujotaką burnos gleivinėje, dėl ko sunkiai gyja žaizdos, o tai savo ruožtu didina infekcijos patekimo į implantacijos vietą galimybę. Be to, dėl prastos kraujotakos padidėja galimybė, jog implantas neprigis
Rūkymas taip pat gali sutrumpinti implantų gyvavimo ciklą.

REKOMENDACIJOS

KAIP ELGTIS PO DANTIES PAŠALINIMO?

Kraujavimas
Normalu, kad po danties šalinimo kraujuoja. Todėl apie 30 minučių laikykite sukandę tamponėlį. Seiles visą laiką nurykite. Jokiu būdu nespjaudykite seilių. Jeigu išėmus tvarstelį kraujavimas nesiliauja, įdėkite naują tvarstelį ir laikykite jį dar pusvalandį. Pirmą parą rausvos seilės yra visiškai normalu.

Maistas
Po danties šalinimo, praėjus nuskausminimui, valgyti galima. Pirmą parą po danties šalinimo rekomenduojama vengti karšto maisto ir karštų gėrimų. Rekomenduojamas minkštas maistas. Kramtyti sveikąja puse. Gerkite daug skysčių.

Rūkimas ir alkoholis
Po danties šalinimo nerūkykite kuo ilgiau (ypač nerekomenduojama pirmąsias 48 valandas). Karšti dūmai kenkia žaizdai. Venkite alkoholinių gėrimų 24 valandas po danties šalinimo.

Higiena
Pirmą parą po danties šalinimo valyti dantų negalima. Po paros laiko galima valyti dantis su šepetėliu ir dantų pasta abiejose burnos pusėse. Tinkama burnos higiena užtikrina gerą gijimą.

Skalavimas
Pirmąją dieną skalauti burną DRAUDŽIAMA, kadangi galima išskalauti krešulį. Kitą dieną galima pradėti skalauti (pavyzdžiui, Eludril, Listerin) arba druskos tirpalu (0,5 arbat. šaukštelio druskos ir 0,5 stiklinės vandens). Skalauti reikėtų po kiekvieno valgio, kad maistas neužsilaikytų rovimo vietoje ir nesukeltų uždegimo.

Patinimas
Kad po danties šalinimo mažiau patintų, rekomenduojama šaldyti pridedant ledo pūslę prie žando, pašalinto danties projekcijoje. Šaldyti apie 15-20 minučių su 20 minučių pertraukomis apie 1-2 valandas.

Fizinis krūvis
Kelias paras po danties šalinimo rekomenduojama vengti intensyvaus fizinio krūvio, sporto užsiėmimų. Neikite į pirtį, sauną.

Kitos rekomendacijos
Neikite į pirtį, sauną. Pirmą ir antrą dieną po procedūros nesikaitinkite saulėje. Šaltuoju metų laiku venkite peršalti.

KAIP ELGTIS PO DANTŲ IMPLANTACIJOS?

Bendras režimas po operacijos
Po operacijos ties žaizda uždedamas sterilus tamponėlis, kurį prikandus reikia laikyti apie 30 min. Po operacijos bei kitą dieną gali truputį pakraujuoti. Pakeiskite tamponėlį nauju ir vėl laikykite apie 30 min. (taipogi galite įdėti arbatos maišelį į šaltą vandenį ir jį palaikyti sukandę). Saugokitės perkaitimo ar peršalimo.

Skausmas
Po operacijos galite jausti nežymų skausmą. Jo malšinimui paprastai užtenka paskirtų vaistų nuo skausmo (Ibumax, Ibuprom, Nimesil ir kt). Skausmui malšinti nenaudokite aspirino, nes jis trikdo kraujo krešėjimą ir gali sukelti kraujavimą.

Temperatūra
Paprastai po nesudėtingos dantų implantacijos kūno temperatūra išlieka normali. Jei operacija buvo ilgesnė ir sudėtingesnė, gali nežymiai pakilti kūno temperatūra (iki 24-48 val.). Jei po operacijos jaučiatės blogai, pakilo aukšta temperatūra, atsirado didelis patinimas, labai skauda, jaučiate, jog nepraeina anestetikų veikimas, išlieka aptirpimas, nedelsiant paskambinkite savo gydytojui.

Patinimas
Operuotos vietos patinimas po danties implantacijos būna nežymus, išskyrus tuos atvejus, kai atliekama kaulo augmentacija ar implantuojama daugiau implantų. Taip pat po operacijos gali atsirasti mėlynės (kraujosruvos) veido odoje. Jos išnyksta per keletą dienų. Maksimalus patinimas būna antrą – trečią parą po operacijos, paskui atslūgsta. Norint sumažinti patinimą bei mėlynių atsiradimą, rekomenduojama dėti šaltą kompresą. Jis dedamas prie skruosto, operuotoje vietoje. Skruostą šaldykite 15 min., po to – 15 min. pertrauka. Šitą šalčio procedūrą taikykite pirmąsias 24 val. Po dviejų dienų galima dėti šiltą kompresą.

Burnos higiena
Po operacijos dantis valykite labai atsargiai. Pirmąsias 12 val. operacinės žaizdos nevalykite, vėliau valykite netraumuodami jos. Naudokite minkštą dantų šepetėlį. Dantis valykite su dantų pasta, po valymo kruopščiai, bet atsargiai išskalaukite burną. Skalaukite dažnai (5-7 kartus per dieną).

Mityba
Dvi valandas po operacijos nevalgykite. Tą pačią dieną nevalgykite grubaus bei karšto maisto ir gėrimų. Nevartokite alkoholio. Gerkite daug skysčių. Nevartokite maisto per šiaudelį.

Rūkymas
Rūkymas sutrikdo kraujotaką, sunkiau gyja žaizdos padidėja infekcijos patekimo rizika. Dieną prieš ir po operacijos rekomenduojama nerūkyti. Rūkymas gali padidinti dantų implantų neprigijimo tikimybę.

Sportas
Po operacijos rekomenduojama 3-5 dienas vengti didelio fizinio krūvio. Venkite karštų vonių, pirčių, saunų, baseinų.

KAIP ELGTIS PO SINUSO PAKĖLIMO OPERACIJOS?
•Po operacijos dvi valandas nevalgyti, nes po nuskausminimo nejusite, kad žalojate liežuvį ar skruostą. Nevartoti karšto maisto, karštų gėrimų, ypatingai kavos ir alkoholio. Po operacijos valgykite minkštus ir lengvai kramtomus maisto produktus.
•Griežtai draudžiama rūkyti po operacijos, nes gali labai pakenkti žaizdos gijimui ir kaulo susidarymui (nerūkyti mažiausiai dvi savaites po operacijos arba visai atsisakyti šio žalingo įpročio).
•Po sinuso pakėlimo operacijos, kitą dieną galimas kraujavimas iš žaizdos. Jei vis dar negausiai kraujuoja, galima uždėti tamponėlį ant kraujuojančios vietos ir palaikyti apie 30 min., taip sumažinsite kraujavimą.
•Maksimalus pooperacinis patinimas formuojasi trečią dieną po operacijos, tai yra normali organizmo reakcija į procedūrą. Tinimo sumažinimui reikia skruostą šaldyti 15 min., po to seka 30 min. pertrauka ir vėl reikia kartoti nuo pradžių.
•Po operacijos nepūskite nosies, geriau atsikrenkšti, čiaudėti tik atvira burna.
•Pirmą dieną po operacijos rekomenduojama dantų nevalyti ir neskalauti burnos. Kitą dieną dantis valyti atsargiai su minkštu dantų šepetėliu, o išsivalius būtinai skalauti burną su profesionaliais skalavimo skysčiais.
•Svarbu žinoti, kad po operacijos, nerekomenduojama sportuoti, dirbti pasilenkus, vengti fizinio krūvio, pirčių, baseinų, karštų vonių, nerekomenduojama skristi lėktuvu.

KOKIOS YRA DANTŲ TRAUKIMO KOMPLIKACIJOS?
Bet kokia chirurginė procedūra turi trauminį poveikį organizmo audiniams, danties šalinimas taip pat nėra išimtis. Infekcijos, kurių priežastimi tampa dantys arba jų šalinimas, sudaro didelį procentą visų infekcijų, kurios pasireiškia veido ir žandikaulių srityje. Po danties šalinimo operacijos gali atsirasti nenumatytų ir nemalonių veiksnių, nes visi esame skirtingi, todėl tai yra visiškai natūralu.
Pagrindinės dantų traukimo komplikacijos yra:
Didelis skausmas, tinimas kūno temperatūros kilimas – tai normali organizmo reakcija. Po sudėtingo ar operacinio danties rovimo, galimas patinimas. Norint sumažinti patinimą prie skruosto reikia priglausti ledo pūslę, suvynioti į rankšluostį. Šaltis laikomas 1-3 valandas ne ilgiau kaip 15 min. Intervalas su 30 min. pertraukomis. Jei temperatūra pakiltų aukščiau 39 0C, išgerkite vaistų, o jei nepadeda informuokite savo gydytoją.
Didelis kraujavimas – apibrėžiamas kaip kraujavimas, kuris tęsiasi po danties šalinimo dar 6-12 valandų. Pernelyg didelis kraujavimas dažniau pasireiškia išrovus apatinio žandikaulio protinius dantis, nei po viršutinio protinių dantų šalinimo. Ši komplikacija dažniau pasireiškia vyresniems pacientams dėl padidėjusio kraujagyslių trapumo ir krešėjimo sistemos sutrikimų. Bet ši komplikacija po danties rovimo pasitaiko retai. Patarimas kaip elgtis jei kraujuoja, tai 30 min. laikykite sukandę tamponėlį. Jei išėmus tamponėlį kraujavimas nesiliauja, įdėkite naują tamponėlį ir laikykite dar pusvalandį, tuo pačiu ant skruosto užddedant ledo.
Alveolitas – yra vienas rimčiausių dantų traukimo komplikacijų. Dėl nesusiformavusio krešulio alveolėje, po danties ekstrakcijos, pasireiškia maudžiantis skausmas bei diskomforto jausmas. Komplikacija pasireiškia po kelių dienų, atsiradus alveolitui. Ta vieta sunkiai gyja, nemalonus burnos kvapas, stiprus skausmas, plintantis į kaklą ir į ausį. Alveolito gydymas yra paprastas, reikia išvalyti žaizdą, sukelti nedidelį kraujavimą, kad susidarytų krešulys ir iš naujo prižiūrėti tą zoną.

Užsisakykite Naujienlaiškį
Prenumeruoti