Odontologijos paslaugos

Dantų implantacija

Dantų implantacija

Dantų implantai - tai vienas didžiausių šiuolaikinės odontologijos laimėjimų. Dantų implantai išsaugo turimus paciento dantis, atkuria trūkstamus, sustabdo žandikaulio nykimą, sugrąžina normalias kramtymo, sąkandžio funkcijas, pasitikėjimą savimi ir nuostabią šypseną. Danties implantas yra titaninis sraigtas, kuris įsodinamas į žandikaulio kaulą vietoje trūkstamo danties. Taip sukuriama atrama danties atstatymui vainikėliu. Yra daug būdų atstatyti danties vainiką, tačiau tik implantavimas gali pilnai atstatyti dantį - tiek šaknį, tiek vainiką (pateikiamas klinikinis atvejis). Prigijus implantui kaule, protezuojama - padaromas danties vainikėlis, tiltas arba fiksuojamas protezas (implantavimo etapai). Implantas sukamas vietinėje nejautroje, operacija trunka apie 1 valandą. Implantas prigyja po 3 - 6 mėnesių. 

Siųsti užklausą

Dažniausiai užduodami klausimai

Kodėl reikia pakeisti prarastą dantį ar dantis?

Dantų nebuvimas sukelia šias pasekmes:
1. Žandikaulio kaulo nykimas/ tirpimas;
2. Galimos komplikacijos, kurios gali atsiliepti sveikiems dantims;
3. Pablogėja kramtymo funkcija;
4. Virškinimo problemos;
5. Estetiniai pažeidimai ir pakitusi veido mimika;
6. Kalbos defektai (tarimas).
Dantų implantai padeda išspręsti šias komplikacijas, suteikdami estetinį ir funkcinį sprendimą.

Kodėl mes netenkame dantų?

Priežastys:
1. Pradeda vystytis dantų ėduonis;
2. Nelaimingas atsitikimas (nulūžta nuo smūgio);
3. Dantį supančių audinių uždegimas (periodontitas);
4. Neišsivystęs dantis (agenezė);
5. Sisteminės ligos;
6. Vaistai, gydymas.

Kada rekomenduojama implantuoti?

Reikalinga tada, kai:
1. Reikia pakeisti vieną dantį;
2. Reikia pakeisti kelis dantis;
3. Reikia pakeisti viso žandikaulio prarastus dantis.
Implantai suformuoja atramą nuolatiniam arba nuimamam protezui.

Kokie yra skirtumai tarp implantų ir tiltinio protezo?

Idealiausias dantų protezavimo rezultatas prarastų dantų visų funkcijų atkūrimui – implantai.
Priešingai nei tiltinis protezas, implantas saugo natūralius dantų audinus ir šalia esančius dantis.
Tiltinis protezas nepakeičia danties funkcijos ir neapsaugo žandikaulio kaulo nuo nykimo.
Kita vertus, implanto įsriegimas į kaulą turi mechaninį poveikį kaulo audiniui, kuris palengvina naujo kaulo formavimą.

Kokios yra naudojamos medžiagos?

Dantų implantai pagaminti iš titano. Chirurgijoje naudojamas titanas, nes jis labiausiai suderintas su žmogaus biologija, kas užtikrina lengvą implanto prigijimą.

Kokiomis aplinkybėmis negalima dėti implantų?

Dantų implantavimas vadinamas pažangiausiu dantų atkūrimo būdų, tačiau yra tam tikrų rizikos veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti:

Bendros kontraindikacijos:
Pacientas per daug jaunas (būtina sąlyga dantų implantavimui – galutinai susiformavęs žandikaulis, tad jaunesniems nei 16-17 metų asmenims siūloma rinktis kitus dantų atkūrimo būdus, nes dantų implantavimą atlikti dar per anksti);
Prasta bendra sveikatos būklė;
Sunkus gijimas;
Nėštumas;
Griežimas dantimis naktį;
Rūkimas, piknaudžiavimas narkotinėmis medžiagomis, sunkus alkoholizmas;
Sunkios ligos (vėžys, AIDS ir kt.)
Kitos ligos (širdies bei kraujagyslių ligos bei blogai kontroliuojamas cukrinis diabetas, depresija ir kt.)

Vietinės kontraindikacijos:
Bloga kaulų ir dantenų būklė;
Nepakankama burnos ir dantų higiena;
Nepakankamas kaulo tūris (gali būti rekomenduojamas kaulo priauginimas);
Prasta kaulų kokybė (nepakankamas kaulų tankis). Anatominių kliūčių (sinusų ar dantų nervų) buvimas.

Išsamus gydytojo odontologo ištyrimas leidžia įvertinti visus šiuos rizikos veiksnius. Implantacija nebus atlikta, jeigu bus aptikta rizikos veiksnių.

Kiek laiko trunka implantacija?

Paprastai implantacijos procedūra gali trukti apie 1 valandą, tačiau jei situacija sudėtinga ir reikalingos papildomos gydymo procedūros, danties implantacija užtrunka ir ilgiau. Visos procedūros laikas gali priklausyti ir nuo implantuojamų dantų skaičiaus.

Ar implantacija yra skausminga?

Ne, procedūra dažniausiai nėra skausminga, nes paprastai atliekama taikant vietinę nejautrą, lygiai taip pat kaip ir plombuojant.

Ar gali organizmas atmesti implantą?

Atmetimas dėl titano alergijos yra įmanomas, bet tai pasitaiko neįtikėtinai retai apie 1 - 2 proc. visų implantacijų. Retai tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kad implantas „nepriima“ kaulo ir „nesuauga“ su juo. Tokiu atveju burnos chirurgas tiesiog pakeis pastarąjį kitu, kuris sėkmingai prigis.

Kiek laiko tarnaus dantų implantai?

Prigijusio dantų implanto ilgaamžiškumas priklauso ne tik nuo specialisto, kuris atliko implantaciją, kompetencijos, bet ir nuo paties paciento. Sėkmingai implantavus ir implantui sugijus su kaulu jis tarnauja visam laikui. Žinoma, reikalinga tinkamai rūpintis burnos higiena ir reguliariai lankytis pas odontologą.

Kaip jausiuosi po danties implantacijos?

Po danties implantacijos galite jausti trumpalaikį diskomfortą, galimas aplinkinių audinių paburkimas, patinimas, aptirpimas, hematomos (kraujosrūvos) susidarymas veido odoje, kurios išnyksta per keletą dienų.
Po operacijos galite jausti nežymų skausmą. Jo malšinimui paskiriami priešuždegiminiai vaistai vartojimui namuose, jei pradėtų skaudėti.
Vietos patinimas po danties implantacijos būna nežymus, išskyrus tuos atvejus, kai atliekama kaulo augmentacija ar implantuojama daugiau implantų. Jos išnyksta per keletą dienų. Maksimalus patinimas būna 2 – 3 parą po operacijos, paskui atslūgsta. Norint sumažinti patinimą bei mėlynių atsiradimą, rekomenduojama dėti šaltą kompresą. Jis dedamas prie skruosto, operuotoje vietoje. Skruostą šaldykite 15 min., po to – 15 min. pertrauka. Šitą šalčio procedūrą taikykite pirmąsias 24 val.
3 – 4 dienas po operacijos venkite fizinio krūvio, pirčių, baseinų, didelių stresų, nevartokite kraują skystinančių vaistų. Paprastai operacijos metu ir po jos kraujuoja labai nedaug, tačiau operacijos dieną galimas negausus kraujavimas (neišsigąskite).

Ar rūkymas yra kliūtis dantų implantams?

Rūkymas yra santykinė kontraindikacija. Labai rekomenduojama nustoti rūkyti, siekiant užtikrinti gydymo sėkmę. Griežtai draudžiama rūkyti operacijos dieną ir mažiausiai 2 – 3 savaites po jos.
Rūkymas lėtina kraujotaką burnos gleivinėje, dėl ko sunkiai gyja žaizdos, o tai savo ruožtu didina infekcijos patekimo į implantacijos vietą galimybę. Be to, dėl prastos kraujotakos padidėja galimybė, jog implantas neprigis
Rūkymas taip pat gali sutrumpinti implantų gyvavimo ciklą.

Užsisakykite Naujienlaiškį
Prenumeruoti