Dantų plombavimas

  • Apie paslaugą
  • Kainos
  • Specialistai
  • D.U.K.

Apie paslaugą

Sveiki, apsaugoti dantys – geros savijautos ir viso organizmo sveikatos paslaptis! Laiku atliekama profilaktinė apžiūra, profesionali burnos higiena, kruopšti burnos ir dantų priežiūra namuose padeda apsisaugoti nuo daugelio odontologinių problemų, tačiau kartais jos neišvengiamos. Vienas dažniausių sutrikimų – dantų ėduonis. Tai kietųjų audinių progresuojantis irimas sukeltas ant danties paviršiaus esančių rūgščių. Kovojant su šiuo susirgimu, reikalingas terapinis odontologinis gydymas ir dantų plombavimas.

 

Dantų ėduonies gydymas

Tai – nesudėtinga odontologinė procedūra. Jeigu ėduonies užuomazgos pastebimos anksti, dantų gręžimo ir plombavimo gali neprireikti. Tuo tarpu gydant pažengusią ėduonį, valomas ir gydomas dantis, plombuojama kariozinė ertmė (skylutė).

Laiku suteikus pagalbą, dantis sėkmingai apsaugomas. Tačiau nesprendžiant problemos, ėduonis skverbiasi į giliuosius danties sluoksnius ir gali sukelti tokias komplikacijas, kaip uždegimas šaknies kanaluose, todėl ėduonį gydyti reikia nedelsiant.

Dantų plombavimo eiga

Įvertinus paciento dantų būklę, pradedamas gydymas. Pirmiausia pritaikoma vietinė nejautra, kurios dėka gydymo metu nejaučiamas skausmas ir kiti nemalonūs pojūčiai.

Suveikus nuskausminimui, atveriama kariozinė ertmė ir specialių instrumentų pagalba išvalomi ėduonies pažeisti danties audiniai. Galiausiai ertmė dezinfekuojama ir hermetiškai izoliuojama kokybiška plombine medžiaga. Gydymo metu dantis tausojamas, išsaugomas danties gyvybingumas, estetika ir funkcionalumas.

Po danties plombavimo rekomenduojama nevalgyti bent 2 valandas (arba kol praeis nejautros sukeltas veido tirpimas).

Danės klinika