Burnos higiena, nešiojant breketus

Burnos higiena nešiojantiems breketus – sudėtinga. Svarbu suprasti, kad dantų apnašos (pagrindinė dantų karieso priežastis) turi būti pašalintos mechaniškai: minkšto dantų šepetėlio, vieno danties šepetėlio ir specialaus tarpdančių šepetėlio bei tarpdančio siūlo pagalba.

Dantys valomi įprastu dantų šepetėliu ir pasta su fluoru. Svarbu, kad šepetėlio šereliai būtų 45 laipsniu kampu atsukti į dantenas ir gerai nuvalytų susikaupusias apnašas dantų kaklelių srityje.

  1. Breketų prisitvirtinimo vietose valomi dantys vieno danties šepetėliu iš visų pusių.
  2. Tarpdančių šepetėliu (plačiu – eglutės formos) valomos vielos esančios tarp breketų.
  3. Kiekvienas tarpdantis valomas specialiu tarpdančių siūlu (Super Floss) arba tarpdančių šepetėliu.

Dažnai pacientai klausia: ar reikia lankytis pas burnos higienistą nešiojant breketus? – ne tik reikia, bet BŪTINA! Nešiojant breketus individuali burnos higiena yra kur kas sudėtingesnė, tai reiškia, kad akmenys ir apnašos kaupiasi greičiau. Pas burnos higienistą lankytis rekomenduojama kas 3 - 4 mėnesius, jei specialistas nenurodė kitaip.

Tinkamai nenuvalant apnašų nuo dantų, pradeda vystytis dantenų uždegimas, ėduonis. Kraujuojančios, paraudusios, paburkusios ar net išvešėjusios dantenos rodo dantenų uždegimą. Baltos dėmės aplink breketus, prie dantų kaklelių yra pirmas ėduonies požymis ir nesilaikant dantų priežiūros nurodymų ėduonis progresuoja.

Visi pacientai nešiojantys breketus siekia vieno tikslo – estetiškai gražios šypsenos. Tačiau po ilgo gydymo, nuėmus breketus, tiesūs dantys gali ne taip džiuginti, kaip norėtumėte. Kodėl? O gi dėl prastos burnos higienos, įvykusių dantų pokyčių.

Apjungiant puikų Jūsų dantų išsivalymą ir profesionalios burnos higienos procedūras, pagal rekomendacijas, būsite tikri, kad nuėmus breketus, galėsite džiaugtis nuostabia, nauja šypsena.

 

Informacija paruošta Danės odontologijos klinikos burnos higienisčių G. Rimkutės ir L. Maciukevičienės

+370 684 77773Skambinti
Siųsti užklausą