Dažniausiai užduodami klausimai

Ar galima gauti gydytojo konsultaciją nuotoliniu būdu?

Taip. Danės odontologijos klinika siūlo nuotolinių konsultacijų paslaugą. Apie šią paslaugą plačiau galite paskaityti ČIA.

Ar už odontologines paslaugas galima mokėti dalimis?

Taip. Mūsų odontologijos klinikoje už paslaugas galima mokėti dalimis per pasirinktą laikotarpį be jokio pabrangimo. Plačiau apie mokėjimą dalimis skaitykite ČIA.

Ar paslaugas galima apmokėti sveikatos draudimu?

Taip. Esame sudarę sutartis su visomis draudimo bendrovėmis. Turint sveikatos draudimą vienoje iš jų, galite už paslaugas mūsų klinikoje atsiskaityti draudimo lėšomis. Plačiau apie tai skaitykite ČIA.

Dantų implantacija

Kodėl reikia pakeisti prarastą dantį ar dantis?

Dantų nebuvimas gali sukelti šias pasekmes:
1. Žandikaulio kaulo nykimą / tirpimą;
2. Sveikų dantų komplikacijas;
3. Kramtymo funkcijos pablogėjimą;
4. Virškinimo problemas;
5. Veido mimikos pakitimą, estetinius pažeidimus;
6. Kalbos defektus (tarimas).
Dantų implantai padeda išspręsti šias komplikacijas, išsaugo turimus paciento dantis, atkuria trūkstamus, sustabdo žandikaulio nykimą, sugrąžina normalias kramtymo, sąkandžio funkcijas bei komfortą ir estetiką.

Kokios yra dantų šalinimo komplikacijos?

Bet kokia chirurginė procedūra yra išorinė intervencija ir turi poveikį organizmo audiniams. Danties šalinimas taip pat nėra išimtis. Infekcijos, kurių priežastimi tampa dantys arba jų šalinimas, sudaro didelį procentą visų infekcijų, kurios pasireiškia veido ir žandikaulių srityje, tačiau tai yra visiškai natūralu.

Pagrindinės dantų traukimo komplikacijos yra:

Didelis skausmas, tinimas, kūno temperatūros kilimas – tai normali organizmo reakcija. Po sudėtingo ar operacinio danties rovimo, galimas patinimas.

Didelis kraujavimas – apibrėžiamas kaip kraujavimas, kuris tęsiasi po danties šalinimo dar 6–12 valandų. Ši komplikacija pasitaiko retai ir dažniau vyresnio amžiaus pacientams.

Alveolitas – vienas rimčiausių dantų šalinimo komplikacijų. Dėl nesusiformavusio krešulio alveolėje, po danties ekstrakcijos, pasireiškia maudžiantis skausmas bei diskomforto jausmas. Komplikacija pasireiškia po kelių dienų, atsiradus alveolitui. Ta vieta sunkiai gyja, nemalonus burnos kvapas, stiprus skausmas, plintantis į kaklą ir į ausį. Alveolito gydymas yra paprastas, reikia išvalyti žaizdą, sukelti nedidelį kraujavimą, kad susidarytų krešulys ir iš naujo prižiūrėti tą zoną.

Kodėl netenkama dantų?

Galimos dantų netekimo priežastys yra įvairios:
1. Dantų ėduonis;
2. Nelaimingas atsitikimas (nulūžta nuo smūgio);
3. Dantį supančių audinių uždegimas (periodontitas);
4. Neišsivystęs dantis (agenezė);
5. Sisteminės ligos;
6. Vaistai, gydymas.

Itin svarbi dantų ligų prevencija ir net nesant nusiskundimų, rekomenduojama profilaktiškai burnos sveikatą pasitikrinti bent kartą per metus, atlikti burnos higieną.

Kada rekomenduojama implantuoti?

Implantacija – reikalinga, kai:

1. Reikia atkurti vieną dantį;
2. Reikia atkurti kelis dantis;
3. Reikia atkurti viso žandikaulio prarastus dantis.

Siekiant išvengti trūkstamo danties ar dantų sukeltų komplikacijų, rekomenduojama dantų implantacija. Tai ilgalaikė investicija į burnos sveikatą, kurios privalumai – sumažinama likusių dantų apkrova, apsaugomi natūralių dantų audiniai, gretimi dantys bei apsaugomas žandikaulis nuo nykimo. Procedūros metu sukuriama stabili atrama fiksuotiems (nuolatinia) arba nuimamiems dantų pakaitalams tvirtinti. Dantų atkūrimas pacientams grąžina pasitikėjimą savimi, komfortą bei estetinę išvaizdą.

Kokie yra skirtumai tarp implantų ir tiltinio protezo?

Prarastų dantų funkcijų atkūrimui idealiausias dantų protezavimo rezultatas – dantų implantai. Priešingai nei tiltinis protezas, implantas saugo natūralius dantų audinius ir šalia esančius dantis. Taip pat implanto įsodinimas į kaulą turi mechaninį poveikį kaulo audiniui, kuris palengvina naujo kaulo formavimą. Tiltinis protezas nepakeičia danties funkcijos ir neapsaugo žandikaulio kaulo nuo nykimo.

Kokios yra naudojamos medžiagos?

Dantų implantai pagaminti iš biologiškai žmogaus organizmui suderinamo metalo – titano, kas užtikrina lengvą implanto prigijimą. Titanas pasižymi ypatingu lengvumu, tvirtumu, atsparumu korozijai, ilgaamžiškumu. Taip pat labai svarbu paminėti, kad titanas itin retai sukelia alergines reakcijas bei puikiai priimamas žmogaus organizmui ir suauga su kaulu (osteointegracijos procesas). Į jį integruojama atrama, ant kurios tvirtinamas danties pakaitalas arba kitaip – protezas. Protezams yra naudojama metalo keramika arba cirkonio oksido keramika.

Kokiomis aplinkybėmis negalima dėti implantų?

Dantų implantavimas – pažangiausia dantų atkūrimo technologija, tačiau yra tam tikrų rizikos veiksnių, į kuriuos būtina atsižvelgti.

Bendros kontraindikacijos:

1. Paciento amžius. Būtina sąlyga dantų implantacijai yra galutinai susiformavęs žandikaulis. Todėl jaunesniems nei 16–17 m. asmenims, siūloma rinktis kitus dantų atkūrimo būdus;
2. Prasta bendra sveikatos būklė;
3. Sunkus gijimas;
4. Nėštumas;
5. Griežimas dantimis naktį;
6. Rūkymas, piktnaudžiavimas narkotinėmis medžiagomis, sunkus alkoholizmas;
7. Sunkios ligos (vėžys, AIDS ir kt.)
8. Kitos ligos (širdies bei kraujagyslių ligos bei blogai kontroliuojamas cukrinis diabetas, depresija ir kt.)

Vietinės kontraindikacijos:

1. Bloga kaulų ir dantenų būklė;
2. Nepakankama burnos ir dantų higiena;
3. Nepakankamas kaulo tūris (gali būti rekomenduojamas kaulo priauginimas);
4. Prasta kaulų kokybė (nepakankamas kaulų tankis). Anatominių kliūčių (sinusų ar dantų nervų) buvimas.

Dantų implantacijos planavimui būtina pirminė konsultacija. Pirmojo vizito metu įvertinama žandikaulių klinikinė ir rentgenologinė būklė ir rizikos, gydytojas, susipažinęs su paciento nusiskundimais ir pageidavimais, pasiūlo personalizuotą gydymo planą bei alternatyvas.

Kiek laiko trunka implantacija?

Paprastai implantacijos procedūra gali trukti apie 1 valandą, tačiau jei situacija sudėtinga ir reikalingos papildomos gydymo procedūros, danties implantacija užtrunka ilgiau. Visos procedūros laikas taip pat gali priklausyti ir nuo implantuojamų dantų skaičiaus. Pirminės konsultacijos metu gydytojas, įvertinęs paciento būklę, pateikia gydymo planą ir eiga. Kadangi dantų implantacija yra kelių etapų procedūra, pilnos procedūros – nuo metalinės šaknies įsodinimo iki protezavimo – atlikimo laikas priklauso nuo implanto ir žandikaulio sugijimo trukmės. Tai gali trukti apie 3–6 mėn.

Ar implantacija yra skausminga?

Ne, ši procedūra dažniausiai nėra skausminga, nes paprastai atliekama taikant vietinę nejautrą, lygiai taip pat kaip ir plombuojant.

Kaip jausiuosi po danties implantacijos?

Po danties implantacijos galite jausti trumpalaikį diskomfortą. Galimas aplinkinių audinių paburkimas, patinimas, aptirpimas, hematomos (kraujosruvos) susidarymas veido odoje, nedidelis kraujavimas. Tačiau įprastai vietos ar skruosto patinimas po danties implantacijos būna nežymus, 2–3 parą po operacijos galima sulaukti didesnio patinimo, kuris su laiku atslūgsta.
Norint sumažinti patinimą bei mėlynių atsiradimą, rekomenduojama dėti šaltą kompresą, kuris dedamas prie skruosto, operuotoje vietoje. Skruostą patariama šaldyti 15 min., po to 15 min. pertrauka. Šią šalčio procedūrą taikti pirmąsias 24 val. Taip pat 3–4 dienas po operacijos rekomenduojama vengti fizinio krūvio, pirčių, baseinų, didelių stresų, nevartoti kraują skystinančių vaistų.
Visą reikalingą, detalią ir žinotiną informaciją suteiks gydytojas, kuris taip pat paskirs priešuždegiminius vaistus vartojimui namuose, skausmui malšinti.
Kaulo augmentacija ar kai implantuojama daugiau implantų, simptomai gali būti intensyvesni.

Kiek laiko tarnaus dantų implantai?

Dantų implantai yra ilgalaikė investicija į burnos sveikatą. Prigijusio dantų implanto ilgaamžiškumas priklauso ne tik nuo specialisto, kuris atliko implantaciją kompetencijos, bet ir nuo paties paciento gyvenimo būdo, burnos sveikatos priežiūros. Sėkmingai implantavus ir implantui sugijus su kaulu, jis gali tarnauti dešimtmečiais ar visam laikui.

Ar vyresniame amžiuje implantų įsodinimas sukelia kontraindikacijų?

Dantų implantų pagalba niekuomet nevėlu pagerinti gyvenimo kokybę. Gydymas implantais yra mažos rizikos procedūra, todėl gali būti taikomas 70-mečiams ir vyresniems. Šiai procedūrai nėra viršutinės amžiaus ribos, tačiau svarbu pasitarti su gydytoju, kuris įvertintų bendrą burnos sveikatos būklę ir kitus veiksnius ir atitinkamai galimybes atlikti dantų implantaciją.

Ar gali organizmas atmesti implantą?

Atmetimas dėl titano alergijos yra įmanomas, bet tai pasitaiko neįtikėtinai retai apie 1–2 proc. visų implantacijų. Retai, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kad implantas nesuauga su kaulu. Tokiu atveju burnos chirurgas atlieka pakeitimą ir stebi gijimo procesą.

Ar galima iš karto po danties pašalinimo įsodinti implantą?

Taip, dantų implantą galima iš karto įsodinti po danties pašalinimo. Tai vadinama betarpišku implanto įsodinimu, kitaip – vienmomentinė implantacija.

Kiek kainuoja dantų implantacija?

Implantacijos kaina priklauso nuo gydymo apimties, dantų implantų skaičiaus, nuo to ar bus reikalingas paruošiamasis gydymas: kaulo priauginimo procedūra, ortodontinis gydymas ir t.t. Kadangi dantų implantacija dažnai yra kompleksinio gydymo dalis, kaina kiekvienu atveju yra labai individuali. Tikslią implantacijos kainą Jums pateiks gydytojas po gydymo plano sudarymo ir gydymo išlaidų sąmatos sudarymo.
Sužinokite daugiau apie atsiskaitymo už paslaugas galimybes.

Ar skirsis nuo kitų dantų implantuotas dantis?

Vainikėlis (dantis), kuris dedasi ant implanto, vizualiai visiškai nesiskiria nuo turimų paciento dantų. Laboratorijos technikai pagamina identišką danties pakaitalą ir pritaiko jį prie esamų paciento dantų tiek spalva, dydžiu ir forma.

Ar rūkymas kenkia dantų implantams?

Rūkymas yra santykinė kontraindikacija. Rūkymas lėtina kraujotaką burnos gleivinėje, dėl ko sunkiai gyja žaizdos, o tai savo ruožtu didina infekcijos patekimo į implantacijos vietą galimybę. Be to, dėl prastos kraujotakos padidėja galimybė, jog implantas neprigis. Rūkymas taip pat gali sutrumpinti implantų gyvavimo ciklą.
Labai rekomenduojama nustoti rūkyti, siekiant užtikrinti gydymo sėkmę. Griežtai draudžiama rūkyti operacijos dieną ir mažiausiai 2–3 savaites po jos.

Kaip elgtis po dantų implantacijos?

Po danties implantacijos galimas trumpalaikis diskomfortas burnos srityje. Taip pat aplinkinių audinių paburkimas, patinimas, aptirpimas, hematomos (kraujosruvos) susidarymas veido odoje, nedidelis kraujavimas. Po operacijos ties žaizda uždedamas sterilus tamponėlis, kurį prikandus reikia laikyti apie 30 min. Po operacijos bei kitą dieną gali nežymiai kraujuoti, todėl tamponėlį reikia pakeisti nauju ir vėl laikyti apie 30 min.

Skausmas ir patinimas

Po operacijos galimas nežymus skausmas, maudimas. Jo malšinimui paprastai užtenka paskirtų gydytojo vaistų nuo skausmo („Ibumax“, „Ibuprom“, „Nimesil“ ir kt). Tačiau atkreipkite dėmesį, jog skausmui malšinti „Aspirin“ nėra tinkamas, kadangi jis trikdo kraujo krešėjimą ir gali sukelti kraujavimą.
Operuotos vietos patinimas po danties implantacijos būna nežymus, išskyrus tuos atvejus, kai atliekama kaulo augmentacija ar implantuojama daugiau implantų. Taip pat po operacijos gali atsirasti mėlynės (kraujosruvos) veido odoje. Jos išnyksta per keletą dienų. Maksimalus patinimas būna 2–3 parą po operacijos, paskui atslūgsta. Norint sumažinti patinimą bei mėlynių atsiradimą, rekomenduojama dėti šaltą kompresą. Jis dedamas prie skruosto, operuotoje vietoje. Skruostą šaldyti 15 min., po to – 15 min. pertrauka. Šitą šalčio procedūrą taikytina pirmąsias 24 val. po operacijos.

Temperatūra

Paprastai po nesudėtingos dantų implantacijos kūno temperatūra išlieka normali. Jei operacija buvo ilgesnė ir sudėtingesnė, gali nežymiai pakilti kūno temperatūra (iki 24–48 val. po operacijos). Jei po operacijos jaučiama bloga savijauta, kamuoja aukšta temperatūra, didelis patinimas, skausmas, stiprus kraujavimas ar išlieka anestetikų veikimas bei tirpimas, reikalinga nedelsiant kreiptis į gydytoją ar kliniką.

Burnos higiena

Po operacijos dantis reikia valyti labai atsargiai. Pirmąsias 12 val. operacinės žaizdos nevalyti nereikia, vėliau valymas turi būti itin atsargus, vengiant operuotos vietos ir naudojant minkštą dantų šepetėlį. Dantis valyti su dantų pasta, po valymo kruopščiai, bet atsargiai išskalauti. Skalavima turi būti dažnas, 5–7 kartus per dieną.

Mityba

Dvi valandas po operacijos vengti valgymo, vėliau rinktis minkštą, bet ne karštą maistą ir gėrimus. Nevartoti alkoholio. Gerti daug skysčių. Nevartoti maisto per šiaudelį.

Rūkymas

Rūkymas lėtina kraujotaką, sunkiau gyja žaizdos, padidėja infekcijos patekimo rizika. Dieną prieš ir po operacijos rekomenduojama nerūkyti. Rūkymas gali padidinti dantų implantų neprigijimo tikimybę.

Sportas

Po operacijos rekomenduojama 3–5 dienas vengti didelio fizinio krūvio, karštų vonių, pirčių, saunų, baseinų.

Kaip elgtis po sinuso pakėlimo operacijos?

Po operacijos rekomenduojama dvi valandas nevalgyti, nes po nuskausminimo nejusite, kad žalojate liežuvį ar skruostą. Patariama nevartoti karšto maisto, karštų gėrimų, ypatingai kavos ir alkoholio. Po operacijos rekomenduojama valgyti minkštus ir lengvai kramtomus maisto produktus.

Griežtai draudžiama po operacijos rūkyti. Tai gali labai pakenkti žaizdos gijimui ir kaulo susidarymui (rekomenduojama nerūkyti mažiausiai dvi savaites po operacijos arba visai atsisakyti šio žalingo įpročio).

Po sinuso pakėlimo operacijos, kitą dieną galimas kraujavimas iš žaizdos. Jei vis dar negausiai kraujuoja, galima uždėti tamponėlį ant kraujuojančios vietos ir palaikyti apie 30 min., taip sumažinamas kraujavimas.

Maksimalus pooperacinis patinimas formuojasi trečią dieną po operacijos, tai yra normali organizmo reakcija į procedūrą. Tinimo sumažinimui patariama skruostą šaldyti apie 15 min., po to daryti 30 min. pertrauką ir vėl kartoti procedūrą nuo pradžių.

Po operacijos patariama nepūsti nosies, geriau atsikrenkšti, čiaudėti tik atvira burna.

Pirmą dieną po operacijos rekomenduojama dantų nevalyti ir neskalauti burnos. Kitą dieną dantis valyti atsargiai su minkštu dantų šepetėliu, o išsivalius būtinai skalauti burną su profesionaliais skalavimo skysčiais.

Svarbu žinoti, kad po operacijos, nerekomenduojama sportuoti, dirbti pasilenkus, vengti fizinio krūvio, pirčių, baseinų, karštų vonių, nerekomenduojama skristi lėktuvu.

Ką turėčiau žinoti po danties šalinimo operacijos?

Kraujavimas ir patinimas

Normalu, kad po danties šalinimo yra kraujuojama. Todėl apie 30 min. patariama laikyti sukandus tamponėlį. Seiles visą laiką nurykite ir jokiu būdu jų nespjaudykite. Jeigu išėmus tamponėlį kraujavimas nesiliauja, įdėkite naują tvarstelį ir laikykite jį dar pusvalandį. Pirmą parą rausvos seilės yra visiškai normalu.
Rekomenduojama šaldyti skruostą, pašalinto danties projekcijoje, jog patinimas būtų kuo mažesnis. Skruostą patariama šaldyti 15 min., po to daryti 15 min. pertrauką. Šią šalčio procedūrą taikyti pirmąsias 24 val. po operacijos.

Maistas

Po danties pašalinimo, praėjus nuskausminimui, valgyti galima. Pirmą parą po danties šalinimo rekomenduojama vengti karšto maisto ir karštų gėrimų. Rekomenduojamas minkštas maistas. Kramtymas sveikąja puse. Rekomenduojama gerti daug skysčių.

Rūkymas ir alkoholis

Po danties šalinimo rekomenduojama nerūkyti kuo ilgiau (ypač pirmąsias 48 val.). Karšti dūmai kenkia žaizdai, lėtina gijimo procesą. Taip pat reikėtų vengti alkoholinių gėrimų bent 24 val. po danties šalinimo.

Higiena ir skalavimas

Pirmą parą po danties šalinimo valyti dantų negalima. Po paros laiko galima valyti dantis su šepetėliu ir dantų pasta abiejose burnos pusėse. Tinkama burnos higiena užtikrina gerą ir greitą gijimą.
Atkreipkite dėmesį, kad pirmąją dieną skalauti burną draudžiama, kadangi galima išskalauti krešulį. Kitą dieną galima pradėti skalauti (pavyzdžiui, „Eludril“, „Listerine“) arba druskos tirpalu (0,5 arbat. šaukštelio druskos ir 0,5 stiklinės vandens). Skalauti reikėtų po kiekvieno valgio, kad maistas neužsilaikytų rovimo vietoje ir nesukeltų uždegimo.

Fizinis krūvis

Kelias paras po danties šalinimo rekomenduojama vengti intensyvaus fizinio krūvio, sporto užsiėmimų, pirčių, baseinų. Taip pat pirmą ir antrą dieną po procedūros nesikaitinti saulėje, o šaltuoju metų laiku venkite galimo peršalimo.

Burnos higiena

Kodėl reikalinga profesionali burnos higiena?

Profesionali burnos higiena - efektyvi profilaktinė priemonė, padedanti palaikyti arba pagerinti burnos sveikatą, išvengti dantų ir burnos ertmės problemų, o kartais net ir gydymo.
Su seilėmis sąveikaujančios minkštos, baltos spalvos apnašos ilgainiui sukietėja ir tampa dantų akmenimis, kurie kaupiasi palei dantenas ir jas neigiamai veikia. Dėl susiformavusių akmenų dantenos gali parausti, tapti jautrios, kraujuoti. Ilgą laiką nevalant akmenų, prasideda dantenų nykimo procesas, kuris gali peraugti į dantį supančio kaulo nykimą, todėl kyla rizika netekti danties. Dantų akmenis gali pašalinti tik burnos higienistas.

Kaip atliekama profesionali burnos higiena?

Pirmiausia higienistas įvertina paciento burnoje esančių audinių būklę. Akmenys šalinami naudojant ultragarsinį skalerį ir rankinius periodontologinius instrumentus (kiuretes).
Pigmentinės apnašos, susidariusios nuo rūkymo, kavos, arbatos ar kitų dažančių medžiagų, nupoliruojamos naudojant oro abrazijos („Air-flow“) technologiją. Ji paremta stipria oro, vandens ir valančių miltelių (sodos, glicino ar eritritolio) srove, kuri greitai, kruopščiai ir neskausmingai pašalina ant dantų paviršiaus susikaupusias apnašas.
Pašalinus visas dantų apnašas, akmenis bei pigmentines dėmes, dantys yra nupoliruojami specialia pasta, šepetėliais ir polyrais.

Kiek laiko trunka profesionali burnos higiena?

Procedūros trukmė priklauso nuo burnos ertmės būklės, susikaupusių apnašų ir akmenų kiekio. Kuomet burnos ertmės būklė yra gera, profesionali burnos higiena trunka iki valandos. Jei būklė suknesnė, procedūra gali trukti ir iki 1,5 val. arba gali būti atliekama kelių vizitų metu.

Kas kiek laiko reikia atlikti profesionalią burnos higieną?

Rekomenduojama procedūrą atlikti bent 1-2 kartus per metus. Procedūrų dažnis priklauso nuo burnos ertmės būklės, akmenų kaupimosi intensyvumo, bei paciento skiriamo laiko bei dėmesio dantų priežiūrai. Jeigu akmenys ar pigmentinis apnašas kaupiasi greičiau (tam gali turėti įtakos rūkymas ar dažnas dažančių maisto produktų vartojimas), arba sergama periodonto ligomis, dantų higieną patariama atlikti dažniau.
Taip pat dažnesnė profesionali burnos higiena rekomenduojama ortodontiškai gydomiems pacientams - ortodontiniai aparatai apsunkina kokybišką asmeninę burnos higienos priežiūrą, todėl, siekiant išvengti dantų gedimų ar dantentų ligų, rekomenduojama profesionalią burnos higieną atlikti kartą per 3-4 mėn.

Ar normalu, kad po burnos higienos procedūros skauda dantenas ir yra padidėjęs dantų jautrumas?

Taip. Kelias dienas po profesionalios burnos higienos gali būti juntami nemalonūs pojūčiai, tokie kaip dantenų kraujavimas, skausmas, dantų jautrumas šalčiui ir karščiui. Tai laikina ir pojūčiai paprastai praeina po poros dienų. Jei šie pojūčiai tęsiasi ilgiau, kreipkitės į gydytoją odontologą.

Ar galima valgyti ir gerti po burnos higienos procedūros?

Valgyti ir gerti vandenį galima praėjus 1 val. po procedūros. Pirmą parą rekomenduojama nevartoti dažančių maisto produktų (kavos, arbatos, raudono vyno, šokolado, limonadų ir kt.) bei nerūkyti.

Ar profesionali burnos higienos procedūra yra skausminga?

Dažniausiai ši procedūra nėra skausminga. Jeigu paciento dantys ar dantenos yra jautresni, procedūra gali būti ne visai maloni. Pageidaujant specialistas gali atlikti nuskausminimą.

Ar profesionali burnos higiena gali būti atlikta vaikams?

Taip, procedūra yra atliekama ir mažiausiems pacientams, kurių dantys jau yra išdygę. Ši procedūra vaikams tokia pat svarbi kaip ir suaugusiems, tad rekomenduojama nuo mažens vaikus mokyti tinkamos burnos higienos, formuoti gerus įpročius ir procedūrą atlikti reguliariai.

Dantų balinimas

Ar dantų balinimas galimas visiems?

Pirmiausia reikia įvertinti burnos būklę - jeigu yra dantų uždegimas, kariesas, nekokybiškos plombos ar negydyti danties kanalai, dantų balinimą patariama atidėti, iki bus baigtas reikalingas gydymas. Taip pat balinimas netinkamas žmonėms, turintiems labai jautrius dantis, esant alergijai vandenilio peroksidui, nėščioms bei maitinančioms moterims ir vaikams iki 18 metų.
Visais atvejais, prieš balinant dantis būtina pasikonsultuoti su dantų balinimą atliekančiu burnos higienistu ar gydytoju odontologu.

Ar dantų balinimas nekenkia dantims?

Pagal dantų balinimo sistemos gamintojo protokolą ir nurodymus atliekamas dantų balinimas yra saugi kosmetinės odontologijos procedūra. Dantų balinimo konsultacijos metu parenkama pacientui tinkamiausias bei saugiausias dantų balinimo būdas, priklausomai nuo paciento lūkesčių ir burnos bei dantų būklės.

Kaip vyksta kabinetinio dantų balinimo procedūra?

Konsultacijos metu apžiūrima ir įvertinama dantų ir burnos ertmės būklė, aptariami paciento lūkesčiai bei supažindinama su balinimo procesu.
Atliekant dantų balinimą, pirmiausia dantenos padengiamos specialia apsaugine medžiaga. Tuomet ant dantų tepama balinimo medžiaga. Balinimo gelis, veikiamas mėlynos šviesos lazerio spindulio, aktyvuoja dantyje esantį deguonį, kuris išvalo ne tik danties paviršių, bet ir šlakus iš vidinės danties struktūros (iš dentino kanalėlių), susikaupusius nuo dažančio maisto, gėrimų arba antibiotikų vartojimo.
Po kabinetinio dantų balinimo rekomenduojama 72 val. "balta" dieta, kurios metu rekomenduojama vartoti tik nedažančius maisto produktus, negerti kavos, vyno, nerūkyti.

Koks bus galutinis rezultatas?

Balinant dantis daugeliui pacientų pasiekiami įtin geri rezultatai, tačiau galutinis kiekvieno paciento rezultatas priklauso nuo daugelio faktorių: danties struktūros, emalio storio, įgimto dantų atspalvio, amžiaus, asmeninių burnos higienos įpročių ir kt. Svarbu suprasti, jog kiekvieno žmogaus dantų išbalimo riba yra individuali.

Nuo ko priklauso kiek ilgai dantys išlieka balti?

Tai, kiek laiko išlieka procedūros rezultatas labiausiai priklauso nuo burnos higienos, mitybos, žalingų įpročių.

Kaip elgtis po dantų balinimo?

72 valandas (3 paras) po dantų balinimo procedūros rekomenduojama "balta dieta" - patariama negerti kavos, arbatos, spalvotų gazuotų gėrimų, alaus, raudono vyno ir nevartoti dažančių maisto produktų, nerūkyti.
Taip pat rekomenduojama vengti spalvotos dantų pastos bei kitų spalvotų burnos priežiūros priemonių.
+370 684 77773Skambinti
Siųsti užklausą