Naujienos ir patarimai

Rūkymo žala burnai ir dantims

Rūkymo žala burnai ir dantims

Yra daugybė faktorių, sukeliančių įvairias ligas, kurių žmonės negali numatyti ar nuo jų apsisaugoti. Moksliškai įrodyta, kad rūkymas yra viena iš išvengiamiausių ligų priežasčių, turinti įtakos Jūsų sveikatai. Tame tarpe, ir burnos ertmei rūkymo žala yra akivaizdi, pradedant nuo blogos estetikos, baigiant gyvybei pavojingomis būklėmis. 
Tai yra:
- blogas kvapas iš burnos;
- pageltę dantys. Cigaretėse yra dervų, kurių dalis nugula ant dantų paviršiaus, įtakodamos jų gelsvą, o kartais net rudą spalvą. Taip pat, rūkantiems labiau kaupiasi apnašos, kurių nepašalinus, formuojasi tamsūs dantų akmenys. 
- Rūkymas mažina seilių kiekį ir slopina imuninę sistemą, tad dantys lieka neapsaugoti - taip dantys ir dantenos yra greičiau pažeidžiamos infekcijų, blogėja audinių gyjimas. Rūkantiems žmonėms ėduonies plitimo procesas paspartėja net kelis kartus, dažniau pasireiškia dantenų ligos (gingivitas, periodontitas).
- Cigaretėse esantis nikotinas siaurina kraujagysles, sumažina kraujo tiekimą į audinius. Dėl šios priežasties net esant dantenų uždegimui, jos gali nekraujuoti - tokiu atveju žmogus nesikreipia pagalbos, o liga aptinkama tik vėlyvoje stadijoje, praradus daug audinių. 
- Dėl padidėjusio apnašų kiekio ir periodontito pasireiškimo rūkantieji dažniau ir greičiau netenka dantų.
- Cigaretėse yra gausu kancerogenų, kurie gali sukelti burnos ir gerklės vėžį.

« Atgal
Užsisakykite Naujienlaiškį
Prenumeruoti