Naujienos ir patarimai

Gėrimų įtaka dantų būklei

Gėrimų įtaka dantų būklei

Visi žino, kad saldainiai – sveikų dantų priešai. Tačiau dažnai nesusimąstome, koks pavojus  ar nauda mūsų šypsenai slypi tame, ką geriame:

- Nesaldinta plikoma arbata pasižymi daugiapusiu poveikiu, apsaugančiu nuo karieso. Nepatartina saldinti arbatos ar praskiesti ją pienu, nes tai sumažina jos teigiamą efektą. 

- Nesaldinta kava dantų ėduonies nesukelia, tačiau geriant daug kavos, ant dantų gali susidaryti pigmentinės apnašos.

- Vanduo ėduonies nesukelia. Priešingai, norint, kad po rūgščių ir saldžių gėrimų greičiau atsistatytų normali burnos pH, patariama išgerti vandens arba juo išsiskalauti burną.

- Pienas yra dantims sveikas gėrimas. Nors jis gali padidinti burnos rūgštingumą, bet jis turi ir daug teigiamų savybių. Piene yra daug dantims reikalingo kalcio, pieno baltymai ir riebalai padengia danties paviršių ir slopina danties audinių tirpimą. Ir galiausiai, pieno fermentai slopina karieso vystymąsi skatinančių bakterijų dauginimąsi.

- Saldinti pieno ar jogurto gėrimai, pvz. šokoladinis pienas, nėra tokie geri dantims. Apskritai visi cukrumi saldinti gėrimai (kava, arbata, saldintas vanduo) kenkia dantims, nes gali sukelti dantų ėduonį.
- Saldūs gazuoti gaivieji gėrimai sukelia dantų ėduonį, nes juose gausu cukraus. Jei dažnai geriami saldūs gazuoti gėrimai (pvz. Coca cola, pepsi, fanta ir kt.) labai padidėja dantų gedimo rizika.
- Dažnas sulčių gėrimas taip pat labai kenkia dantims. Šiuo atveju didesnė rizika ne dantų ėduonies išsivystymui, bet dantų erozijos susidarymui. Dantų erozija – tai dantų emalio pažeidimas dėl rūgščių poveikio.
 

« Atgal
Užsisakykite Naujienlaiškį
Prenumeruoti