Naujienos ir patarimai

Profesionalios burnos higienos svarba prieš pradedant gydymą

Profesionalios burnos higienos svarba prieš pradedant gydymą

Profesionali burnos higiena – tai pirmas žingsnis, pradėjus bet kokį dantų gydymą (endodontinį, ortodontinį gydymą, plombavimą, protezavimą, implantaciją, dantų balinimą, burnos chirurgiją).

Profesionalios burnos ertmės higienos metu nuo visų danties paviršių pašalinamos kietos ir minkštos apnašos, dantų paviršius švelniai nupoliruojamas. Taip paviršius tampa blizgus ir lygus, dantys atrodo baltesni. Tad ši procedūra labai svarbi prieš dantų plombavimą, parenkant plombos spalvą – tokiu būdu gaunamas estetiškas rezultatas ir geresnė plombavimo kokybė ( nuvalius danties paviršius, gaunamas geresnis plombos sukibimas su danties audiniu ir užkertamas kelias po plomba atsirasti antriniam kariesui). Taip pat ji svarbi prieš dantų balinimą, kad maksimaliai pakistų dantų spalva.

Žmogaus burnoje vien bakterijų gali būti randama apie 600 rūšių, o taip pat joje aptinkama mielių, mikoplazmų, pirmuonių bei virusų. Daugiausia bakterijų yra dantų apnašose. Bloga burnos higiena yra pagrindinis veiksnys, bloginantis dantų implantacijos, protezavimo ar kitos intervencinės procedūros rezultatus – audiniai blogiau gyja, gaunama blogesnė gydymo prognozė.Tad prieš tokias procedūras švara burnoje turi būti nepriekaištinga. Reikia nepamiršti, profilaktinė dantų ir implantų priežiūra yra būtina, norint sumažinti komplikacijų riziką, siekiant ilgalaikių rezultatų. Tuo tikslu privalu profesionalią burnos higieną kartoti kas 6-12 mėn.

« Atgal
Užsisakykite Naujienlaiškį
Prenumeruoti