Naujienos ir patarimai

Periodonto ligos ir jų prevencija

Periodonto ligos ir jų prevencija

Periodontas arba dar kitaip vadinamas, apydantis – tai audiniai, supantys dantį. 

Pirmoji dantenų ligos stadija yra gingvitas – tai dantenų uždegimas, kuriam būdingos paburkusios, paraudusios, kraujuojančios dantenos. Ši stadija yra grįžtama ir gali būti išgydyta, pradėjus teisingai taikyti burnos higienos procedūras. Laiku negydomas gingvitas dažnai pereina į sunkesnę ligą – periodontitą.

Periodontitas – dantį supančių dantenų, periodonto raiščio ir kaulo uždegimas. Susidaro taip vadinamos periodonto kišenės, ima tirpti žandikaulio kaulas, dantenos atsitraukia nuo dantų – apsinuogina šaknys. Tuomet dantys atrodo išilgėję, pradeda klibėti ir netgi savaime iškrenta. 

Pagrindinis periodonto ligų veiksnys yra dantų apnašos. Jose esantys mikroorganizmai sukelia periodonto audinių uždegimą ir nykimą. Todėl geriausias būdas apsisaugoti nuo periodonto ligų yra geros burnos higienos palaikymas, reguliarūs apsilankymai pas odontologą bei burnos higienistą, tinkamas maitinimasis.

Periodontito ligos yra pavojingos ir labai paplitusios, nes vystosi lėtai ir neskausmingai. Svarbu suprasti, jog periodontitas, kaip ir bet kuri kita lėtinė uždegiminė liga, kenkia ne tik dantims, bet ir visam žmogaus organizmui.

Į visus rūpimus klausimus Jums atsakys Danės odontologijos klinikos gydytojas odontologas, burnos chirurgas konsultacijos metu.

Registruokitės telefonu!

« Atgal
Užsisakykite Naujienlaiškį
Prenumeruoti