Naujienos ir patarimai

Dantų nusidėvėjimas ir jo gydymas

Dantų nusidėvėjimas ir jo gydymas

Tai dantų audinio pažeidimas, nesusijęs su ėduonimi. Dantų nusidėvėjimas didėja su amžiumi. Skiriami keli šių pažeidimų tipai:

1. Erozija - tai didėjantis dantų nykimas dėl cheminių ar rūgščių medžiagų ardymo. Dantų paviršiaus eroziją dažniausiai sukelia per dažnas ar netinkamas gazuotų gėrimų (įskaitant ir gazuotą vandenį) bei rūgščių sulčių naudojimo. Erozija taip pat yra problema tiems, kurie kenčia nuo gastroezofaginio refliukso ligos ar kitų tam tikrų valgymo sutrikimų (pavyzdžiui, anoreksijos, bulimijos). Be to, dantų erozija dažnai pasitaiko žmonėms, kuriems yra sumažėjęs bei nestimuliuojamas seilių išsiskyrimas.

2. Nutrynimas – pagrindinė dantų nutrynimo priežastis yra griežimas dantimis (bruksizmas) ir stiprus sukandinėjimas, esant įtampai. 

3. Nugramdymas (abrazija) - dantų dėvėjimasis, jiems kontaktuojant su kitomis medžiagomis. Pagrindinė priežastis - netaisyklingi dantų valymo judesiai ir kietas dantų šepetėlis, dėl ko gali būti pažeidžiamos ir dantenos.

Dantų nusidėvėjimas gali sukelti dantų jautrumą, nuskilimus, dantų patamsėjimus, apatinio veido trečdalio sužemėjimą – toks veidas atrodo senesnis. Stiprų nusidėvėjimą lydi kramtomųjų raumenų skausmai, spazmai, apatinio žandikaulio sąnario traškesiai. Atstačius sąkandžio aukštį, pagerėja veido ir šypsenos estetika.

Gydymas:
- Dantų atstatymas plombinėmis medžiagomis. 
- Retais atvejais, kai dantų nusidėvėjimas yra labai pažengęs, dantis tenka atstatyti, juos protezuojant.
- Jeigu pacientui įtariamas dantų griežimas (bruksizmas), po nusidėvėjusių dantų atstatymo pagaminama naktinė kapa.

« Atgal
Užsisakykite Naujienlaiškį
Prenumeruoti