Danties cista

Danties cista – tai ertmė kauliniame audinyje ar minkštuosiuose audiniuose. Ji gali būti sudaryta iš keleto kamerų, paprastai pripildytų skysčių ar pulpos.

Cistos burnos ertmėje būna odontogeninės ir neodontogeninės kilmės. Odontogeninės kilmės – tai dažniausiai žandikaulyje atsiradusios cistos, kurios susidaro dėl lėtinės infekcijos danties šaknyje – kaip lėtinio periodontito pasekmė. Neodontogeninės kilmės cistos galimos minkštuosiuose burnos audiniuose dėl įvairių uždegiminių procesų, kuriuos sąlygoja tam tikri veiksniai.

Ilgą laiką cista gali nesukelti visai jokių simptomų. Didėjant cistai, gali prasidėti uždegimas – atsiranda skausmas, patinsta veidas. Cistos yra operuojamos ir šalinamos, į cistą įeinančių dantų šaknys yra operuojamos ir plombuojamos, jeigu labai pažeistas kaulas apie dantis – dantis ties cista reikia šalinti.

Burnos gleivinėje pastebėjus darinius, reikalinga jų apžiūra, vertinimas. Darinius neretai rekomenduojama šalinti, pašalinus juos galima ištirti ir nustatyti tikslią diagnozę.