Dantų šaknų kanalų pergydymas

Dantų šaknų kanalų gydymas skirstomas į pirminį, kai danties šaknies (-ų) kanalai gydomi pirmą kartą ir antrinį, kai danties šaknies (-ų) kanalai yra gydomi antrą, trečią kartą, t.y. pergydomi.

Dantų šaknų kanalų pergydymas reikalingas tada, kai pirminio gydymo metu gydymas buvo atliktas nekokybiškai: atlikta nepakankama šaknų kanalų sistemos dezinfekcija, neužtikrinta infekcijos kontrolė gydymo metu, atliktas nekokybiškas kanalų užpildymas, yra danties vainiko užpildo pralaidumas  ar nerasti visi šaknų kanalų spindžiai.

Būtent nerasti šaknų kanalai yra viena iš dažniausių priežasčių, kodėl dantų kanalus reikia gydyti iš naujo. Dažnai manoma, kad dantys turi po vieną ar du šaknų kanalus, tačiau, pavyzdžiui, viršutinio žandikaulio krūminiai dantys dažniausiai jų turi 4, bet gali turėti ir 5 ar net 6, apatinio žandikaulio priekiniai dantys (kandžiai) ir šoniniai (kapliai) dažnai turi 2 kanalus, nors dar ir dabar vyrauja nuomonė, jog šie dantys turi tik po 1 kanalą. 

Gydytojo dantų anatomijos žinios, patirtis ir padidinimo (mikroskopo) bei kitų pagalbinių priemonių naudojimas padeda šaknų kanalų gydymą atlikti kokybiškai, siekiant maksimaliai gerų rezultatų.

                                                                          

                                                                                                                   

+370 657 88701Skambinti