Implantologija – inovatyvus sprendimas nepriekaištingai šypsenai

Graži šypsena ir burnos ertmės sveikata svarbi ne tik estetikos, bet ir kasdienio gyvenimo komforto, lengvesnės dantų priežiūros atžvilgiu. Dantų galima netekti tiek dėl netinkamos higienos, tiek dėl sveikatos problemų ir kitų įvairiausių priežasčių. Vienas efektyviausių būdų atstatyti prarastus dantis – implantologija. Įžvalgomis apie šios metodikos galimybes ir reikšmę pasidalino „Danės odontologijos klinikos“ gydytojas odontologas, burnos chirurgas Alvydas Vaičiūnas.

 

Implantologija – pažangus būdas atkurti šypseną

 

Gydytojas Alvydas Vaičiūnas teigia, jog sėkminga darbo praktika įrodė – implantologija yra pažangi, saugi, patikima metodika, padedanti žmonėms vėl džiaugtis gražia šypsena.

Dantų implantai – tai titaninis sraigtas, kuris kaip pakaitinė dantų šaknis yra įsriegiama į žandikaulio kaulą, trūkstamo danties vietoje. Implantacijos metu, žemiau dantenų chirurginiu būdu įtvirtinamos metalinės šaknys, kurios gyjant suauga su žandikaulio kaulu ir taip sukuriama stabili atrama fiksuotiems arba nuimamiems dantų pakaitalams tvirtinti.

Implantacija pacientams taikoma tuomet, kai yra prarandamas vienas, keli ar net visi dantys. Tai gali nutikti dėl nepakankamos burnos higienos, dantų ligų, paveldimumo ar kitų priežasčių.

Gydytojas pabrėžia, jog implantai atkuria ne tik estetinį vaizdą – prarasti dantys ilgainiui gali turėti kur kas rimtesnių padarinių: prasideda žandikaulio kaulo nykimas, sutrinka kramtymo, sąkandžio funkcija, o tai atsiliepia ne tik burnos, bet ir bendrai organizmo būklei, gyvenimo kokybei.

„Todėl šiuo atžvilgiu, implantai yra  pranašesni, pavyzdžiui, už  tiltinį protezą, kuris nepakeičia danties funkcijos, nesustabdo žandikaulio kaulo nykimo, neapsaugo šalia esančių dantų ir jų audinių“ – sako specialistas.

 

Dantų implantai – ilgalaikė investicija į burnos sveikatą

Gydytojas aiškina, jog dantų atkūrimui gali būti taikomi keli būdai, kurių parinkimas priklauso nuo individualios situacijos, paciento burnos ertmės būklės.

Esant vieno danties defektui pakanka vieno implanto, kuris fiksuojamas žandikaulyje. Besikreipiantiems dėl kelių dantų atkūrimo, vienos operacijos metu gali būti įsriegiami ir keli implantai – dviem implantais galima atstatyti 3-4 prarastus dantis.

„Mūsų klinikoje taikomas ir vienas pažangiausių „All on 4 ar 6 “ metodas – kai vieno apsilankymo metu, sriegiant 4 ar 6 implantus galima atkurti visus dantis, siekiant atstatyti kramtymo ir estetines funkcijas“ – gydymo praktika dalijasi A. Vaičiūnas. Šis implantacijos būdas, pasak jo, yra mažiausiai invazinis ir itin efektyvus – implantai funkcionuoja kaip natūralios dantų šaknys ir sukuria stabilią atramą įvairiems dantų protezavimo metodams.

„Danės odontologijos klinikoje“ naudojami itin kokybiški implantai, kurių patikimumą patvirtina ilgalaikiai ir sėkmingi gydymo rezultatai. Vieni jų – šveicariški „Straumann“ implantai, pagaminti iš titano, kuris žmogaus organizme yra  bioinertiškas, todėl itin retai sukelia alergines reakcijas, lengvai prigyja ir suauga su kaulu. Taip pat šis metalas pasižymi tvirtumu, atsparumu korozijai, ilgaamžiškumu.

Pacientų dantų atkūrimui klinikos gydytojai renkasi ir „Hi – Tec Implants“ gaminamus implantus, kurių gamybai naudojamas titano lydinys, pasižymi plastiškumu, kietumu, yra visiškai suderinamas su žmogaus biologiniais skysčiais bei imunologiškai indiferentiškas. Taigi šie implantai taip pat užtikrina sėkmingą osteointegracijos procesą bei patikimą funkcinį stabilumą.

Pasiruošimas implantacijai – į ką svarbu atkreipti dėmesį

Specialistas pabrėžia, jog prieš atliekant implantaciją privaloma apsilankyti vizitui pas odontologą – pirminės konsultacijos metu pacientas išsako nusiskundimus ir pageidavimus, o gydytojas įvertina klinikinę ir rentginologinę būklę, pasiūlo gydymo planą, metodus ir galimas alternatyvas.

Pasak A. Vaičiūno, dažnai klientai teiraujasi ar implantacijai galioja amžiaus, sveikatos ar kiti apribojimai. Gydytojas įvardina, jog esminė implantacijos atlikimo sąlyga – galutinai susiformavęs žandikaulis ir kaulinio audinio pakankamumas, todėl implantų nerekomenduojami jaunesniems nei 16-17 amžiaus asmenims. Taip pat trikdžių implantacijai gali kilti, kuomet dėl dantų atstatymo kreipiamasi per vėlai – kaulas gali būti per daug sunykęs, todėl į jį neįmanoma įsriegti implanto. Tuomet reikalinga kaulo priauginimo procedūra – pakankamam jo aukščiui ir storiui išgauti.

Itin jautriems pacientams gali būti taikoma sedacija

Gydytojas A. Vaičiūnas sako, jog paprastai implantacijos procedūra atliekama maždaug per valandą ir ji dažniausiai nėra skausminga, nes atliekama taikant vietinę nejautrą.  Tačiau trukmė  gali priklausyti nuo to, kiek dantų implantuojama, ar reikalingos papildomos procedūros, todėl skausmo itin bijantiems pacientams tam tikrais atvejais taikoma ir sedacija – sąmonės slopinimas ir nuraminimas medikamentų pagalba. Jos metu jaučiamas mieguistumas, pacientas yra atsipalaidavęs, nejaučia baimės ir streso. Sedacijos lygį – nuo lengvos iki gilios, pagal poreikį parenka specialistas.

Gydytojas pabrėžia, jog trumpalaikį diskomfortą pacientai gali jausti ir po procedūros – aplinkinių audinių paburkimą, patinimą, aptirpimą, nedidelį kraujavimą.
Svarbu atkreipti dėmesį ir į tam tikrus savisaugos aspektus – 3- 4 dienas po operacijos rekomenduojama vengti fizinio krūvio, streso, lankymosi pirtyse, baseinuose, nevartoti kraują skystinančių vaistų.

 

Implantacijos sėkmė ir implantų ilgaamžiškumas

 

Burnos chirurgas teigia, jog dantų implantacija šiandien yra patikimiausia dantų atkūrimo metodika – implanto prigijimas siekia 96-99%.

Atmetimas dėl titano alergijos pasitaiko neįtikėtinai retai apie 1-2 %. visų implantacijų, kaip ir itin reti atvejai, kuomet implantas nesuauga su kaulu – dažniausiai implantacija būna sėkminga.

Kadangi tai kelių etapų procedūra  – nuo metalinės šaknies įsodinimo iki protezavimo – ji gali trukti apie 3–6 mėn. ar net daugiau.

Daugelis pacientų nerimauja dėl implantų ilgaamžiškumo – ar tai visam gyvenimui? A. Vaičiūnas tikina, jog dantų implantams paprastai suteikiama viso gyvenimo garantija, tačiau jų patvarumas gali priklausyti nuo  kaulo kokybės ir storio, implantuojančio gydytojo patirties ir protezavimo kokybės, dantų priežiūros po gydymo.

Specialistas pabrėžia, jog implantai turi būti valomi dar atidžiau nei natūralūs dantys, ypatingą dėmesį skiriant dantenų sričiai ir tarpdančiams, kuriuose dėl užsiliekančių maisto likučių kaupiasi bakterijos, sukeliančios uždegimą, o tai ilgianiui paveikia ir patį žandikaulį. „Rūpinantis burnos higiena turint implantus, itin svarbu tinkamai pasirinkti ne tik pagrindines, bet ir papildomas burnos higienos priemones – dantų siūlą, tarpdančių šepetėlius ir tinkamai juos naudoti“ - tikina gydytojas A. Vaičiūnas.

Danės klinika