Pirmas vaiko vizitas pas gydytoją odontologą.

     Kaip Jūs ruošiate savo mažuosius pirmajam kartui pas gydytoją odontologą?

    Kuo anksčiau supažindinsite savo vaikus su dantų priežiūra ir higiena, tuo geriau. Todėl turėtumėte duoti vaikui laiko priprasti prie gydytogo odontologo atmosferos (kabineto) prieš pirmajį vizitą. Pasiimkite vaiką su savimi, kai užsiregistruojate pas gydytoją odontologą (kad ir apžiūrai). Tuomet vaikas gali susipažinti su aplinka bei procedūros eiga.

   Pabandykite su vaikais pažaisti „gydytoją odontologą“ namuose. Leiskite vaikui apžiūrėti Jūsų burną, suskaičiuoti dantis. Pabandykite paskaityti vaikui knygas, kuriuose yra aprašyta kaip vyksta vizitas pas gydytoją odontologą, kaip reikia elgis vizito metu.

   Užregistravus vaiką pirmajam vizitui, stenkitės suplanuoti pakankamai laiko (atvykite iki vizito anksčiau), vaikai ypač maži, nori turėti pakankaimai laiko pasiruošti pirmajam susitikimui. Lydėkite savo vaiką į kabinetą, taip jis jausis saugesnis. Kabinete jis susipažins su gydytoju odontologu, kuris stengsis padaryti viską, kad vaikas jaustųsi kuo patogiau. Stengsis pelnyti vaiko pasitikėjimą, kad šis norėtų ir nebijotų grįžti.           Pirmajį kartą gydytojas odontologas supažindina vaiką su apžiūros instrumentais, paciento kėde, parodo kaip viskas veikia. Jeigu pirmajį kartą vaikas atsisako išsižioti, stenkitės reaguoti ramiai, kalbėti ramiai, nekantrumas arba kritika vaiko atžvilgiu nėra tinkamas metodas. Pirmasis vizitas pas gydytoją odontologą vaikui turėtų palikti teigiamas emocijas.

    Jeigu vaikui skauda dantį, stenkitės jį tinkamai tam paruošti, paaiškinti visos procedūros eigą, nesileisdami į detales. Venkite žodžių „gręžti“ „adatos“ arba „suleisti vaistų“, šie žodžiai vaikus gali ir išgąsdinti. Taip pat negąsdinkite vaiko baimėmis arba melagingais pažadais.

    Jeigu vaikui neskauda, tai nereiškia, kad jo dantys yra sveiki, tėvai ne visada pastebi. Todėl nelaukite, kol vaikui nepradėtų skaudėti dantis, pratinkite ir pažindinkite su burnos higiena kuo anksčiau, mokykite kaip reikia valytis dantukus. Lankykitės pas gydytoją odontologą kas pusmetį, kad būtumėte tikri, jog Jūsų vaikų dantys yra tinkamai prižiūrimi ir sveiki.