Kada gali atsirasti baltos dėmės ant dantų? Kaip to išvengti?

 

Baltos dėmelės ant dantų atsiranda, kai danties emalis netenka kalcio. Tai gali įtakoti tokie veiksniai, kaip: prasta mityba (per daug rūgštaus maisto), išsiderinusi mikroflora, bei elektrolitų išsiderinimas organizme. Pagrindiniai trys faktoriai dėl kurių susidaro baltos dėmelės ant dantų:

  • Po breketų sistemos nuėmimo;

Kartais baltos dėmės ant dantų atsiranda jau nešiojant breketų sistemą. Kalti tikrai ne breketai, o prasta burnos higiena. Kad taip nenutiktų, reikia kruopščiai valytis dantis mechaniškai dantų šepetėliu, be jo naudojant kitas valymo priemones, tokias kaip, vieno danties šepetėlį, tarpdančių šepetėlį ir tarpdančių siūlą. Profesionali burnos higiena kas pusmetį.

  • Kai yra per didelis fluoro kiekis;

Per didelis fluoro kiekis, kol dantys nėra pilnai susiformavę, gali lemti baltų dėmių atsiradimą, vadinamą fluorozę. Dėl šios priežasties tėveliams būtina naudoti tinkamą dantų pastą savo mažiesiems. Patartina iki trejų metų vaikams naudoti dantų pastą, kurioje yra   500 ppm fluoridų, nuo trijų iki šešerių metų vaikai turėtų valytis dantis su dantų pasta, kurioje yra 1000 ppm flouridų. Vyresni vaikai jau gali naudoti dantų pastą, kurią naudoja ir suaugusieji, kurioje yra 1450 ppm fluoridų.

  • Kai pradeda formuotis Ėduonis (Kariesas).

Kartais baltos dėmės ant dantų gali būti pirminio karieso požymis. Tai taip pat gali būti dėl prastos burnos higienos įgūdžių. Pastebėjus tokias dėmes būtina kreiptis pas savo gydytoją odontologą.

Siekiant užtikrinti Jūsų sveiką šypseną, patariame reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą, kuris Jums atsakytų į Jums rūpimus klausimus ir patartų kaip teisingai ir gerai prižiūrėti savo dantis, kad jie būtų sveiki ir gražūs.

+370 657 88701Skambinti