Estetinis dantų plombavimas

  • Apie paslaugą
  • D.U.K.

Apie paslaugą

Estetinis dantų plombavimas – tai estetinės odontologijos sritis, kurios tikslas yra suteikti norimą šypseną, atkuriant dantų formą, spalvą, dydį, skaidrumą, panaikinant tarpus tarp dantų ir užtikrinant taisyklingą padėtį dantų lanke estetinėmis plombomis. Taip ne tik sukuriamas norimas estetinis efektas, bet ir tausojami natūralūs dantų audiniai.

 

Estetinis plombavimas gali būti atliekamas vienam ar visiems priekiniams dantims, krūminiams dantims. Naujausiomis technologijomis atstatomas natūralus danties reljefas, užpildomi tarpai tarp dantų. Atliekant estetinį plombavimą, sluoksnis po sluoksnio atkuriami nesantys danties audiniai, keičiama ir tobulinama danties forma, dydis, skaidrumas, spalva.

Tai ypatingo gydytojo kruopštumo ir profesionalumo reikalaujanti procedūra, kurios rezultatas – natūrali ir graži danties išvaizda.

Estetinio plombavimo svarba

Tai – odontologinė procedūra, kuri suteikia daugiau nei tik estetiką. Šis metodas rekomenduojamas pacientams, kurių dantys pažeisti ėduonies, traumų, kitų ligų. Taip pat, jei yra sužemėjęs sąkandis dėl griežimo dantimis (bruksizmo).

Estetinio plombavimo metu išvalomi pažeisti dantų audiniai, dantys hermetiškai izoliuojami ir apsaugomi nuo tolesnių pažeidimų, todėl sukuriama ne tik gražesnė, bet ir sveikesnė šypsena.

 

Estetinio plombavimo eiga

Įvertinus paciento dantų būklę, pradedama procedūra. Pirmiausia pritaikoma vietinė nejautra, kurios dėka nejaučiamas skausmas ir kiti nemalonūs pojūčiai.

Suveikus nuskausminimui, švelniai šlifuojami dantų sluoksniai, išvalomos ėduonies pažeistos ertmės, dezinfekuojami audiniai. Atlikus šią procedūrą, pradedamas estetinio plombavimo procesas: anatomiškai tiksliai atkuriami dantų audiniai, formuojamos natūralios vagelės, kauburėliai. Gydymo metu dantis maksimaliai tausojamas, išsaugomas danties gyvybingumas, funkcionalumas ir sukuriama pageidaujama estetika.

Po estetinio plombavimo rekomenduojama nevalgyti bent 2 valandas (arba kol praeis nejautros sukeltas veido tirpimas), pirmas kelias dienas nevartoti spalvotų gėrimų, dažančių maisto produktų. Po kelių savaičių laukia pakartotinis vizitas pas gydytoją, kuris įvertins atliktas restauracijas ir, esant poreikiui, pritaikys reikalingas korekcijas.

  • Estetinis dantų plombavimas
Danės klinika