Dantų gydymas su sedacija

Sedacija –  paciento sąmonės slopinimas ir nuraminimas medikamentų pagalba. Jos metu pacientas jaučia mieguistą būseną arba miegą, yra atsipalaidavęs ir ramus, nejaučia baimės ir streso.  Sedacijos lygį – nuo lengvos iki gilios –  Jums parinks kvalifikuotas mūsų klinikos specialistas pagal jūsų būklę ir numatomos procedūros apimtį.

Intraveninės sedacijos metu medikamentai yra leidžiami į veną, kurios metu galima pasiekti gilią sedaciją, kuri pasireiškia mieguista būsena ar miegu, iš kurio pacientą galima pažadinti. Sedacijos metu paciento kvėpavimo ir kardiovaskulinė funkcija išlieka nepakitusi, t.y., nereikia papildomų priemonių kvėpavimo takų praeinamumui išlaikyti, apsauginiai refleksai, tokie kaip kosulio, rijimo yra išlikę. Šios procedūros metu į veną įvedamas plonas ir trumpas plastikinis kateteris, per kurį leidžiami vaistai, sukeliantys sedaciją. Jos lygį galima kontroliuoti – esant reikalui pagilinti. Intraveninės sedacijos metu yra stebimas paciento širdies darbas, arterinis kraujo spaudimas bei deguonies koncentracija kraujyje visą gydymo laikant prižiūrint gyd. Anaesteziologui reanimatologui.

Pacientas po procedūros yra paguldumas į privačią palatą tolimesnei priežiūrai ir atslūgus vaistų veikimui išleidžiami namo su palydinčiu asmeniu. 

Kada reikalingas gydymas su sedacija?

  • Stipri dantų gydymo baimė arba nerimas:

Daugelis žmonių jaučia stiprią baimę ar nerimą dėl dantų gydymo procedūrų, kas gali apsunkinti gydymo eigą ir sukelti papildomą stresą tiek pacientui, tiek gydytojui.

  • Žemas skausmo slenkstis:

Kai kurie pacientai turi itin jautrius dantis ar žemą skausmo slenkstį, dėl ko net mažiausia dantų procedūra gali būti labai skausminga.

  • Sunkios ar ilgos procedūros:

Sudėtingos ir ilgos dantų procedūros, tokios kaip implantacija, sudėtingas danties šalinimas ar daugkartinis gydymas, gali būti atliekamos lengviau ir greičiau, jei pacientas yra atsipalaidavęs ir neskausmingai gydomas.

  • Pacientai su specialiaisiais poreikiais:

Žmonėms su tam tikromis fizinėmis ar psichinėmis negaliomis, kurie negali ramiai sėdėti arba bendradarbiauti per procedūrą, sedacija gali būti būtina norint užtikrinti saugų ir efektyvų gydymą.

  • Trauminiai prisiminimai apie dantų gydymą:

Pacientai, turintys blogos patirties su ankstesniais dantų gydymo seansais, gali naudotis sedacija, kad išvengtų psichologinio streso ir baimės atsinaujinimo.

  • Vaikai:

Vaikams, kurie negali ilgai išbūti ramūs arba baiminasi dantų gydymo, sedacija gali padėti užtikrinti, kad gydymo procedūros būtų atliktos be streso ir diskomforto.

  • Komfortas:

Sedacija gali padėti pacientui jaustis patogiau ir atsipalaidavusiu per visą procedūrą, kas gali būti naudinga, kai atliekamos kelios procedūros per vieną vizitą.


 

Danės klinika